Badanie

Specjalista logopeda zdiagnozuje poprawność funkcji związanych z jedzeniem, fonacją (tworzeniem dźwięku), koordynacją oddychania i wytwarzania dźwięków. Logopeda oceni sposób oddychania, zbada ruchomość i napięcie języka, warg. W przypadku zaburzenia którejś funkcji zaproponuje konsultację z lekarzem specjalistą.

Logopeda zaprezentuje ćwiczenia usprawniające pracę artykulatorów, wskaże jak oddziaływać na mięśnie zaangażowane w proces mowy. Logopeda doradzi, w jaki sposób poić i karmić dziecko mające z tym problemy. Jeżli rozwój mowy dziecka przebiega nieprawidłowo, jest opóniony, logopeda zaproponuje w zależności od potrzeb konsultacje lub systematyczne zajęcia w gabinecie.

Systematyczna praca pozwoli na wyraźną poprawę stanu mowy, usprawnienie czynności artykulatorów, poszerzenie zakresu słownika. Dziecko w komunikatywny, gramatycznie i fonetycznie poprawny sposób osiągnie umiejętność wysławiania się, mile spędzając czas.

Wczesna interwencja logopedyczna potrzebna jest przede wszystkim dzieciom urodzonym przedwcześnie, dzieciom z wadami anatomicznymi z wadami genetycznymi, dzieciom z mózgowym porażeniem dziecięcym.Rozwój mowy

Najczęściej zadawane przez rodziców i opiekunów pytania ...

Nasza klinika


Profilaktyka

Każdy rodzic powinien mieć świadomość, że do poważnych wad zgryzowych oraz wad wymowy prowadzą ...

Wspomaganie mowy

Aby prawidłowo i z sukcesem wspomagać rozwój mowy należy postępować wegług wskazówek ...

Opóźniona mowa

Prosty opóźniony rozwój mowy, zwany też samoistnym opóźnieniem rozwoju mowy (SORM) ...

Mutyzm

Mutyzm wybiórczy jest zaburzeniem lękowym wieku dziecięcego i charakteryzuje się ...

Afazja

Afazja - całościowa lub częściowa utrata mowy spowodowana uszkodzeniem struktur mózgowych ...